Gitarzysta ,wokalista ,autor tekstów ,kompozytor. Laureat licznych nagród i wyróżnień festiwali piosenki poetyckiej. Jako solista nagrał w pełni autorską płytę pt. „Mój przyjaciel cień”, a także „Pielgrzym” z własną muzyką do wierszy C.K. Norwida. Świetnie czuje się też w klimatach rockowych i bluesowych – od 2009 roku jest liderem formacji „Rooster”, z którą nagrał płyty „Prosty plan” i „Heavy blues”, wcześniej grał w zespołach „Zorka 5” i „Barracuda”. Towarzyszył na scenie m.in. takim artystom jak Stanisław Sojka, Jacek Zieliński czy Grażyna Łobaszewska. Obecnie gra i śpiewa w zespole "Break Night".

Współzałożyciel zespołu Chocolate Spoon.  Muzyk Aya Gore, Oddziału Zamkniętego, Old Breakout . Z  Oddziałem Zamkniętym nagrał płytę "Parszywa 13" (1997r.), "Co na to ludzie" (2001r ) i  koncert w klubie Stodoła  (2007r) na DVD. Obecnie gra w Break Night.

Od lat 70 tych w branży muzycznej. Znakomity, skromny muzyk. Współpracował  z takimi artystami jak Marek Surzyn,  Marek Kapłon  czy zespołami  3K, Bexa, Piersi, Blues jak Cobra,  Rooster,  Łan Tajm. Obecnie gra w  Break Night

Założyciel i muzyk zespołu Genocide 1987 - 1992r.  W latach 1997 - 2015r. Oddział Zamknięty  W latach 2016 - 2018 w grupie Old Breakout. Obecnie prowadzi "Szkołę rocka" w Warszawie oraz studio nagrań. Ceniony bębniarz ze znakomitą wiedzą. Dariusz "Wodzu" Henczel nagrał z Oddziałem Zamkniętym płytę Co na to ludzie (2001r.) z basistą  Pawłem  „Bejbi”   Mąciwodą (obecnie Scorpions)  oraz koncert  z klubu Stodoła (2007r) na DVD. Obecnie gra w Break Night.