Zespół powołał do życia w 2018 roku Kazimierz Pabiasz - były muzyk i frontman grupy Old Breakout (której był poniekąd współzałożycielem). On także jest kompozytorem wszystkich zwartych tutaj nagrań, natomiast teksty napisał niezrównany - Bogdan Loebl. Do współpracy w nagraniu zaproszono ponadto starych wyjadaczy naszej sceny rockowej: Jacka Krzaklewskiego, Andrzeja Wolaka i Tomasza Kwiatkowskiego.

Breakout Night jak sama nazwa wskazuje prezentuje muzykę wprost inspirowaną twórczością słynnej grupy Tadeusza Nalepy. Ale co ważne nie jest to formacja coverowa, tylko prezentująca własny, autorski materiał. I trzeba przyznać że jest on naprawdę wyśmienity. Można śmiało założyć, że gdyby oryginalny Breakout działał do dnia dzisiejszego nagrywałby właśnie takie utwory.

Album w ciemno, bez żadnego ryzyka mogą zakupić wielbiciele klasycznego Breakoutu, ale także szeroko pojętego polskiego blues-rocka, zagranego na najwyższym poziomie. Krążek charakteryzuje stare, klasyczne, rockowe, gitarowe brzmienie. Zero plastiku i współczesnych tandetnych patentów nagraniowych. Masa smakowitych solówek oraz plastyczne tony perkusji i basu. Wartość całości podnosi jeszcze dodatkowo przyjemny wokal leadera - do złudzenia przypominający śpiew nieodżałowanego Tadeusza Nalepy. Jedyny niedosyt pozostawia fakt, że płytka jest de facto mini-albumem i trwa około 25-minut. A takiej fajnej muzyki chciało by się posłuchać w o wiele większej dawce.

Płytę można zakupić klikając bezpośrednio TUTAJ